Women's Basketball

Wednesday Jan 23
Women's Basketball 5:30 PM
at Iowa Lakes Community College
Estherville, IA

All-Region


 

YEAR NAME AWARD
 2018 Awal Ajak Region XI - First Team
 2018 Megan Axcell Region XI - First Team
 2018 Tayana Wilson Region XI - First Team
 2018 Olivia Usher Region XI - Second Team
 2018  Arika Woolridge Region XI - Third Team
 2017 Simone Goods Region XI - First Team
 2017 Deleyah Harris Region XI - First Team
 2017 Shaneequah Watkins Region XI - First Team
 2017 Olivia Usher Region XI - Second Team
 2017 Tayana Wilson Region XI - Second Team
 2017 Rylee Voss Region XI - Third Team
 2016 Madison Woods Region XI - First Team
 2016 Caitlin Sudduth Region XI - First Team
 2016 Cyerra Hutchins Region XI - Second Team
 2016 Casey Miles Region XI - Second Team
 2016 AJ Downs Region XI - Third Team
 2016 Addie Oberman Region XI - Third Team
 2015 Anna Martinsen Region XI - First Team
 2015 Cassidy Clark Region XI - First Team
 2015 Kirsten Larson Region XI - First Team
 2015 Tyra Polite Region XI - Second Team
 2015 Peyton Bockholt Region XI - Third Team
 2014 Ariel Sneed  Region XI - First Team
 2014 Danielle Woolfolk Region XI - First Team
 2014  Tyra Polite Region XI - Second Team
 2014 Mikayla Fallon Region XI - Second Team
2014 Cassidy Clark Region XI - Second Team
2014 Taylor Silva Region XI - Third Team
2013 Bianca Dufelmeier Region XI - First Team
2013 Kiana Jacobs Region XI - First Team
2013 Whitney Rohrbah Region XI - First Team
2013 Friday Chuol Region XI - Second Team
2013 Alexis Fitzpatrick Region XI - Second Team
2013 Whitney Henderson Region XI - Third Team
2012 Bianca Dufelmeier Region XI - First Team
2012 Teasha Harris Region XI - First Team
2012 Kate Hartman Region XI - First Team
2012 Kianna Jacobs Region XI - Second Team
2012 Aisle Quinlan Region XI - Second Team
2012 Kayla Hulsebus Region XI - Third Team
2011 Diamon Beckford Region XI - First Team
2011 Ashley Birts Region XI - First Team
2011 Whitney Rohrbach Region XI - Second Team
2011 Taylor Smith Region XI - Second Team
2011 Teasha Harris Region XI - Third Team
2011 Christine Lesane Region XI - Third Team
2011 Rachael Remick Region XI - Third Team
2010 Kalli Hansen Region XI - First Team
2010 Staci Gillum Region XI - First Team
2010 Ashley Birts Region XI - Second Team
2010 Kari Goodchild Region XI - Second Team
2010 Andi Waugaman Region XI - Third Team
2010 Danielle Hellickson Region XI - Third Team
2009 McKensey Long Region XI - First Team
2009 El Sara Freer Region XI - First Team
2009 Alicia Wright Region XI - First Team
2009 MyKenya Johnson Region XI - Second Team
2009 Jayne Strand Region XI - Second Team
2009 Amanda De La Cruz Region XI - Honorable Mention
2008 Lauren Thomas-Johnson Region XI - First Team
2008 Breann Hill Region XI - First Team
2008 Allie Lindeman Region XI - First Team
2008 Rachele Monroe Region XI - Second Team
2008 El Sara Greer Region XI - Second Team
2008 Ashley Gorsh Region XI - Honorable Mention
2008 McKensey Long Region XI - Honorable Mention
2007 Lauren Thomas-Johnson Region XI - First Team
2007 Jazmine Sepulveda Region XI - First Team
2007 Kayla Pospisil Region XI - First Team
2007 Kelsey Homewood Region XI - Second Team
2007 Breann Hill Region XI - Second Team
2007 Amanda Brodsack Region XI - Second Team
2007 Allie Lindemann Region XI - Honorable Mention
2007 Maggie O'Connell Region XI - Honorable Mention
2006 Jazmine Sepulveda Region XI - First Team
2006 Toccara Ross Region XI - First Team
2006 Amy Wold Region XI - First Team
2006 Whitney Maxey Region XI - Second Team
2006 Missy Morrow Region XI - Second Team
2006 Jen Angler Region XI - Second Team
2006 Jesse Kleinschmidt Region XI - Honorable Mention
2005 Brittani Kozik Region XI - First Team
2005 Beth Halter Region XI - First Team
2005 Toccara Ross Region XI - Second Team
2005 Kim Marlow Region XI - Honorable Mention
2004 Natalie Raub Region XI - First Team
2004 Holly Hallstrom Region XI - First Team
2004 Jen Francescon Region XI - Second Team
2004 Maleka Hawkins Region XI - Second Team
2004 Brittani Kozik Region XI - Honorable Mention
2004 Larie Dew Region XI - Honorable Mention
2003 Megan Ripperton Region XI - First Team
2003 Tess Meyer Region XI - Second Team
2003 Natalie Raub Region XI - Honorable Mention
2003 Mandey Evanz Region XI - Honorable Mention
2002 Meg Tierney Region XI - First Team
2002 Erin Fantroy Region XI - First Team
2002 Lindsey Cooper Region XI - Second Team
2002 Mindy Sywassink Region XI - Second Team
2002 Megan Ripperton Region XI - Honorable Mention
2001 Sani Allison Region XI - First Team
2001 Jessica Van Der Leest Region XI - Second Team
2001 Katie Doughty Region XI - Honorable Mention
2001 Meg Tierney Region XI - Honorable Mention
2000 Britt Stahl Region XI - First Team
2000 Christi Williams Region XI - Second Team
2000 Angella Welch Region XI - Second Team
2000 Jenny Anderson Region XI - Honorable Mention
2000 Sami Allison Region XI - Honorable Mention
1999 Heather Wooldrik Region XI - First Team
1999 Abbi Schutte Region XI - First Team
1999 Veronica Joseph Region XI - Second Team
1999 Kristi Johnson Region XI - Second Team
1999 Hattie Bagbey Region XI - Honorable Mention
1998 Desiree Francis Region XI - First Team
1998 Sara Wood Region XI - First Team
1998 Melissa Piper Region XI - Second Team
1998 Julie Baker Region XI - Honorable Mention
1997 Desiree Francis Region XI - First Team
1997 Jessi Vercande Region XI - First Team
1997 Angie Ryan Region XI - Second Team`
1997 Jamie Juhl Region XI - Honorable Mention
1997 Allison IVersen Region XI - Honorable Mention
1996 Laurel Friedman Region XI - First Team
1996 Danita Bradshaw Region XI - Second Team
1996 LeAnn Farmer Region XI - Second Team
1996 Jami Bruber Region XI - Honorable Mention
1996 Angie Ryan Region XI - Honorable Mention
1996 Nancee Niemeyer Region XI - Honorable Mention
1995 Keara Langston Region XI - First Team
1995 Lisa Macke Region XI - First Team
1995 Laurel Friedman Region XI - Second Team
1994 Tracey Olerich Region XI - First Team
1994 Lisa Macke Region XI - Second Team
1994 Emily Strabala Region XI - Second Team
1993 Jenny Sandvold Region XI - First Team
1993 Dawn Hoefler Region XI - First Team
1993 Brenda Roberts Region XI - Second Team
1993 Emily Strabala Region XI- Honorable Mention
1993 Markeda Clayton Region XI - Honorable Mention
1992 Renee Baldridge Region XI - First Team
1992 Jill Clarke Region XI - Second Team
1992 Kelly Carpenter Region XI - Second Team
1992 Carol Boardman Region XI - Honorable Mention
1992 Jenny Sandvold Region XI - Honorable Mention
1992 Dawn Hoefler Region XI - Honorable Mention
1991 Renne Baldridge Region XI - Second Team
1991 Jill Clarke Region XI - Second Team
1990 Renne Weih Region XI - First Team
1990 Lori Oujiri Region XI - Second Team
1990 Sabrina Adkins Region XI - Honorable Mention
1989 Laura Holtman Region XI - First Team
1988 Laura Holtman Region XI - First Team
1988 Roxanee Lee Region XI - Second Team
1988 Dawn Embretson Region XI - Second Team
1986 Shelli Winterroth Region XI - First Team
1985 LuAnne Campbell Region XI - First Team
1984 Kathy Helle Region XI - Honorable Mention
1984 Kelli Albert Region XI - Honorable Mention
1983 Shelley Smith Region XI - First Team
1983 Jodi Nelson Region XI - Second Team
1983 Susan Miller Region XI - Honorable Mention
1983 Kelli Alberts Region XI - Honorable Mention
1982 Sheryle McCormick Region XI - First Team
1982 Sheila Maas Region XI - Honorable Mention
1981 Sheryl McCormick Region XI - Second Team
1981 Meg Dale Region XI - Honorable Mention
1980 LuAnn Kimm Region XI - Second Team